Categories
Skaistums

Ko simbolizē dažādi dārgakmeņi

Juvelierizstrādājumu interneta veikala “Gredzentiņš” virtuālajos plauktos atrodami neskaitāmas rotaslietas, kurās iestrādāti dažādi dārgakmeņi. Populārākie no tiem, dimanti, topāzi, rubīni un smaragdi. Tomēr, dārgakmeņu pasaule ir bagātīga un daudzveidīga. Nereti no saviem klientiem dzirdam dažādus jautājumus par dārgakmeņu simbolisko nozīmi, enerģētisko spēku un dažādību. Tāpēc, esam apkopojuši svarīgāko, kas jāzina par dārgakmeņiem, pirms izvēlēties tos savām rotaslietām.

Kas ir dārgakmeņa būtība?

Dārgakmeņi un pusdārgakmeņi ir akmeņi, kas noslīpēti un nogriezti konkrētā veidā, piešķirot tiem konkrētu formu. To vērtību nosaka unikālais skaistums, krāsas, tekstūra un dzidrums. Cauri laikiem dārgakmeņiem piešķirtas dažādas nozīmes un simbolisms. Tie asociēti ar varu, titulu un pat maģiskām spējām. To nozīme iezīmējusies jau senās Ēģiptes, senās Grieķijas un Āzijas vēsturēs, kā arī Bībelē.

Dārgakmeņu dažādas nokrāsas

Parasti ar konkrēto krāsu vairumam asociējas konkrēts dārgakmens. Tomēr, patiesībā katram akmenim ir vairākas nokrāsas. Piemēram, dimantiem ir visas varavīksnes nokrāsas, safīri pieejami visās krāsās, izņemot sarkano. Bet Turmalīns var būt daudzkrāsains un ar dažādiem rakstiem. Lai labāk izprastu krāsu nozīmi dārgakmeņu klasifikācijā, esam apkopojuši pazīstamākos katras krāsas pārstāvjus:

  • Rozā dārgakmeņi – Morganīts, rožu kvarcs, rozā safīrs, granāts, topāzs.
  • Baltie dārgakmeņi – dimants, baltais nefrīts, mēnessakmens, opāls, pērle un cirkons.
  • Dzeltenie dārgakmeņi – citrīns, dzeltenais safīrs un dzintars.
  • Zilie dārgakmeņi – safīrs, akvamarīns un lapis lazuli.
  • Zaļie dārgakmeņ – smaragds, peridots, malahīts, zaļie cavorīta granāti un ahāts.
  • Sarkanie dārgakmeņi – rubīns, granāts un
  • Melnie dārgakmeņi – Obsidiāns, onikss, melnais opāls un melnā pērle.

Populārāko dārgakmeņu nozīme

Katram no dārgakmeņiem cauri laikiem veidojusies arī simboliskā nozīme. Kā piemēram, dimantu lielā vērtība sasaistāma ar vairākām leģendām. Piemēram, senie romieši ticēja, ka dimanti ir dievu asaras vai zvaigžņu šķembas. Bet piemēram, smaragds asociēts ar intuīciju un spējām paredzēt nākotni. Tas varot aizstāvēt pret ļaunu aci un palīdzēt ārstēt slimības. Un opāls saistīts ar supernaturālām spējām, savu dažādo nokrāsu dēļ. Turpretī safīri -sasaistīti ar aristokrātisku statusu un garīgo skaidrību.

Tomēr, izvēloties dārakmeni savām rotaslietām jāņem vērā ne tikai simboliskā nozīme, bet arī nēsātāja sajūtas. Ieskaties juvelierizstrādājumu interneta veikalā “Gredzentiņš” un atrodi savu īsto dārgakmeni.