SEO optimizācijas neatņemama sastāvdaļa – saišu veidošana

Ārējā SEO optimizācijas daļā iekļauta saišu veidošana. Tiem, kas nav iedziļinājušies SEO optimizācijas procesa līkločos, saišu veidošana nav tipiskākā procesa daļa, kas pirmā iešaujas prātā. Arī tie, kas nodarbojas ar šiem procesiem, atzīst, ka tā nav iecienītākā daļa, ko optimizācijas darāmo darbu sarakstā darīt. Tomēr, saišu veidošana viennozīmīgi ir neatņemama sastāvdaļa, lai sasniegtu gaidītos rezultātus. Tā var palīdzēt gan uzlabot Google algoritma vērtējumu, gan veicināt lapas autoritāti un sasniegt jaunas  auditorijas daļas. Tomēr, lai process kļūtu skaidrāks, esam apkopojuši svarīgāko, kas jāņem vērā.

Kā notiek saišu veidošana?

Jau sākumā jāatzīmē, ka saišu veidošana ir tā, kas palīdz veidot lapas autoritāri, tieši tāpēc, tas iekļauts kā svarīgs SEO optimizācijas procesa punkts. Tomēr, saišu veidošana ir vērtīga tikai tad, ja lapas, ar kurām šīs saites veido, pašas ir ar augstu autoritātes līmeni un kvalitatīvu saturu. Ja saistītās lapas ir ar neatbilstošu, spama tipa saturu, tas nevis cels lapas vērtējumu, bet drīzāk pazeminās. Ir dažādi veidi kā veidot saites, daži no tiem:

  • Pieaicināti blogu autori no citām lapām vai sadarbības raksti.
  • Sociālo mediju piesaiste.
  • Dalīšanās ar konkurentu sagatavoto saturu.

Šeit nevajag bažīties, ka konkurentu satura iekļaušana nāks par sliktu lapas reputācijai. Tieši pretēji, atsaukšanās uz  kvalitatīvu konkurentu saturu, palīdz jūsu lapas reputācijai.

Saites lapas iekšienē

Ne tikai sasaiste ar ārējiem resursiem ir daļa no saišu veidošanas procesa. Arī iekšējo saišu veidošana ir daļa no šī ceļa. Iekšējās saites ved no vienas lapas uz otru, jūsu mājas lapas ietvaros. Kā piemēram, ja jūsu blogā ir vairāki ieraksti par konkrētu tēmu, tos ieteicams sasaistīt. Arī ja kāda no satura elementiem pieminēta kāda cita lapas sadaļa, arī tos jāsasaista, dabiskai auditorijas kustībai pa lapu. Un protams, sociālie tīkli nāk palīgā. Satura sasaiste ar sociālo tīklu profiliem ir kā atbalsta sistēma jūsu radītajam saturam. Šeit noderīgi būs visi jums pieejamie resursi.

Ja arī Jūs vēlaties uzlabot savus SEO rādītājus un SEO optimizāciju nodot profesionāļu rokās, sazinieties ar SEO Aģentūras zinošo komandu. Mēs jums ne tikai sniegsim vērtīgu informāciju, bet arī palīdzēsim šos mērķus sasniegt.

Comments are Disabled